znajdź najlepszy dla siebie

adminAuthor Archives

Unity stomatologiczne są także dla pacjenta

Kiedy wybieramy unity stomatologiczne do gabinetów stomatologicznych, zazwyczaj zwracamy uwagę przede wszystkim na to, jak się będzie na nich pracowało. Sprawdzamy wszystkie podstawowe elementy związane z możliwością ułożenia pacjenta, dostępnością podstawowego sprzętu typu spluwaczek, jak również nie zapominamy o cenie sprzętu. Jej znaczenia nie trzeba w jakiś specjalny sposób podkreślać, ponieważ jest on dla wszystkich jak najbardziej jasny. W szale zakupowym i w trakcie cieszenia się tym, jak bardzo poręcznie umieszczona jest lampa, albo jak fajnie wciska się przyciski na panelu sterującym narzędziami, bardzo łatwo jest zapomnieć o tym, że nie tylko my będziemy korzystali z unitów stomatologicznych. W zasadzie to nasze z nich korzystanie będzie w pewnym sensie narzędziowe, a istnieje inna osoba, która będzie w samym jego centrum. Tą osobą jest oczywiście pacjent i chociaż przerysowujemy tutaj trochę całą sytuację , jest ona jak najbardziej poważna.

Musimy bowiem pamiętać, zwłaszcza prowadząc prywatną praktykę dentystyczną, że to przede wszystkim unity stomatologiczne będą decydowały o tym, czy pacjentowi usługa będzie odpowiadała, czy raczej zapamięta z niej głównie zawsze występujące elementy negatywne. Jego punkt widzenia jest bardzo specyficzny, ponieważ jest on usadowiony w samym centrum urządzenia tak w rozumieniu fizycznym jego pozycji, jak i w sensie praktycznym. Dookoła niego odgrywa się cały spektakl dentystyczny, który dla nas jest rutynowy, a dla niego zwykle bardziej niż nieprzyjemny.

Poradzenie sobie z negatywnym nastawieniem pacjenta nie jest na szczęście jakoś specjalnie trudne. Najlepiej jest zacząć od zadbania, by unity stomatologiczne były po prostu wygodne. Jak to zrobić? Metoda jest wręcz banalnie prosta, ponieważ wystarczy wypróbować je organoleptycznie. Mówiąc już zupełnie bez komplikacji: trzeba się na nich rozsiąść i sprawdzić, czy dobrze się siedzi. Jest to trywialne, ale wbrew pozorom niezwykle istotne, ponieważ spora część producentów unitów dba głównie o to, by pacjent był odpowiednio ustawiony do pracy z nim, czego oczywiście nie można bagatelizować w nawet najmniejszym stopniu, ale nie należy też tego traktować jako ostatecznego wyznacznika użyteczności unitu. Nie szukajmy jednak złotego środka pomiędzy wygodą i użytecznością, bo nie ma żadnego realnego powodu, przez który byłyby to elementy wzajemnie się wykluczające czy utrudniające.

Wygodne w użyciu autoklawy

Sterylizacja narzędzi wykorzystywanych w gabinecie stomatologicznym może się oczywiście odbywać na różne sposoby, ale autoklawy są wśród nich zdecydowanie najbardziej użyteczne. Mówimy tutaj naturalnie o bardzo szerokiej gamie różnorodnych produktów i jeśli chcemy mieć możliwość naprawdę wygodnego korzystania z urządzeń tego typu, powinniśmy się dobrze zastanowić nad wyborem odpowiedniego modelu. Odbije się to także na naszych finansach, tak w kwestii wstępnej inwestycji, jak i potem w przypadku kosztów eksploatacji.

Jedną z ważniejszych kwestii jest odpowiednia automatyzacja obsługi urządzenia. Mogłoby się wydawać, że w dzisiejszych czasach jest to rozwiązane w sposób wręcz przykładowy, tym bardziej, że mówimy o urządzeniach kosztujących po kilkanaście tysięcy złotych. Byłoby to niestety naiwne, ponieważ faktem jest, że w przypadku wszystkich urządzeń można się po prostu nauczyć obsługi wszystkich dostępnych programów i bez problemu się orientować, co i jak działa, ale nie o to tutaj chodzi. Jeśli zatrudnimy u siebie asystenta, to właśnie jego zadaniem będzie obsługa autoklawów i to on będzie musiał się tego nauczyć. Zakładając, że my już to umiemy, musimy poświęcić czas na jego przeszkolenie i on sam musi się potem wdrożyć. Jeśli mamy większą ilość asystentów, czas ten należy podwoić. Nawet jeśli w pierwszej chwili nie wydaje się to problemem, pamiętajmy, że autoklawy to tylko jeden z typów urządzeń znajdujących się w gabinecie stomatologicznym.

Jeśli już domagamy się prostoty obsługi, musimy sobie zdefiniować tę kategorię i być może od tego właśnie należało zacząć. Prostota najlepiej objawia się w czasie, jakiego potrzebujemy do wykonania, a właściwie do zaprogramowania odpowiednich czynności. W praktyce poznamy go dopiero po zakupieniu sprzętu i chociaż niektórzy producenci zawierają taką informację opisie swoich produktów, nie należy temu za bardzo wierzyć. Kiedy czas był mierzony, jeśli w ogóle by mierzony, z autoklawu korzystał doświadczony użytkownik. Najlepszą syntetyczną miarą łatwości użytkowania jest poziom skomplikowania systemu sterującego autoklawem. Jeśli mamy coś rodzaju małego ekraniku i czterech szeroko rozmieszczonych po obudowie przycisków, możemy się martwić. Jeśli jednak otrzymamy mały panel sterujący z większą ilością przycisków, wtedy raczej nie będzie problemu z ustawieniem dokładnie takiego działania, jakie będzie potrzebne.

Unity stoamtologiczne, autoklawy – tanie i niezawodne.

Do najbardziej niezawodnych marek unitów należą unity stomatologiczne Diplomat Dental czyli seria Consul i seria Adept.

Wszystkie unity stomatologiczne marki Diplomat Dental są wykonywane na zamówienie klienta i pod jego konfigurację. Seria testów fabrycznych pozwala wykryć i zlikwidować najmniejsze defekty. Nowoczesny i ergonomiczny design zadowolą każdego lekarza dentystę.

Do najbardziej niezawodnych i niedrogich sterylizatorów należy z pewnością autoklaw Domina B Plus produkowany przez Włoską firmę DentalX. System budowy autoklawu sprawia, że awaryjność jest znikoma.

autoklaw Domina B Plus unit stomatologiczny diplomat dental dc 170 unit stomatologiczny diplomat dental da 170